Magic City
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Magic City

Lumea a evoluat, omenirea a disparut.E timpul ca magia sa isi spuna cuvantul.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 La vizionari teatrale yupiii

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 21 ... 42  Urmatorul
AutorMesaj
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

La vizionari teatrale yupiii Empty
MesajSubiect: La vizionari teatrale yupiii   La vizionari teatrale yupiii I_icon_minitimeLun Aug 10, 2009 2:18 am

OOC: Seara, vara ~ Only me and Botan~
BIC: Seraphim veni la reprezentatie, asezandu-se pe unul din locurile din fata si uitandu-se catre scena. Reprezentatia inca nu incepuse, asa ca se puse mai comfortabil pe scaunul tare.
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

La vizionari teatrale yupiii Empty
MesajSubiect: Re: La vizionari teatrale yupiii   La vizionari teatrale yupiii I_icon_minitimeLun Aug 10, 2009 2:22 am

Botan intra in sala si ruga plasatorul sa ii arate unde trebuie sa stea. Acesta arata catre locurile din fata care erau aproape toate ocupate cu exceptia unuia. Se duse acolo si se aseza pe scaun fara sa se uite in stanga si in dreapta.
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

La vizionari teatrale yupiii Empty
MesajSubiect: Re: La vizionari teatrale yupiii   La vizionari teatrale yupiii I_icon_minitimeLun Aug 10, 2009 2:24 am

- Credeam ca nu mai ajungi...! spuse baiatul cu intentia de a o lua prin surprindere. Ce faci ? o intreba apoi.
Si in tot timpul care vorbira isi pozitiona privirea in directia fetei.
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

La vizionari teatrale yupiii Empty
MesajSubiect: Re: La vizionari teatrale yupiii   La vizionari teatrale yupiii I_icon_minitimeLun Aug 10, 2009 2:42 am

-Whooa! striga fata. Seraphim! Doamne, ce m-ai speriat.
Isi trase rasuflarea apoi continua:
-Am venit sa ma uit la piesa asta de teatru...tu?
Isi lasa capul pe spatarul scaunului, privindu-l pe baiat.
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

La vizionari teatrale yupiii Empty
MesajSubiect: Re: La vizionari teatrale yupiii   La vizionari teatrale yupiii I_icon_minitimeLun Aug 10, 2009 2:48 am

- Si eu acelas lucru.."De fapt m-a trimis unul din frati sa ma documentez, dar e tot una, nu?" se intreba in mintea sa. Neh nu stii ce gen este ? o intreba apoi pe fata.
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

La vizionari teatrale yupiii Empty
MesajSubiect: Re: La vizionari teatrale yupiii   La vizionari teatrale yupiii I_icon_minitimeLun Aug 10, 2009 2:52 am

-Cred ca e o drama, nu stiu sigur...raspunse ea indreptandu-si privirea spre scena. Sunt curioasa daca imi va placea...
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

La vizionari teatrale yupiii Empty
MesajSubiect: Re: La vizionari teatrale yupiii   La vizionari teatrale yupiii I_icon_minitimeLun Aug 10, 2009 2:56 am

- "Auleu drama..!" gandi el panicat, ia in acel moment cortina se ridica si aplauzele incepura, facandu-l si pe baiat sa bata din palme.
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

La vizionari teatrale yupiii Empty
MesajSubiect: Re: La vizionari teatrale yupiii   La vizionari teatrale yupiii I_icon_minitimeLun Aug 10, 2009 2:58 am

Fata aplauda si ea iar apoi scoase din geanta un psp care il dadu lui Seraphim.
-In caz ca te plictisesti...sopti ea in timp ce zambea cald.
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

La vizionari teatrale yupiii Empty
MesajSubiect: Re: La vizionari teatrale yupiii   La vizionari teatrale yupiii I_icon_minitimeLun Aug 10, 2009 3:05 am

- Salvarea mea...! sopti si el luand aparatura din mana fetei si zambindu-i pe acelas ton, uitandu-se din cand in cand si la scena.
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

La vizionari teatrale yupiii Empty
MesajSubiect: Re: La vizionari teatrale yupiii   La vizionari teatrale yupiii I_icon_minitimeLun Aug 10, 2009 3:09 am

-In caz ca te intreaba cineva ce a fost aici, iti voi scrie eu rezumatul, bine? sopti iar fata. Oricum...presimt deja ca nu o sa imi placa...
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

La vizionari teatrale yupiii Empty
MesajSubiect: Re: La vizionari teatrale yupiii   La vizionari teatrale yupiii I_icon_minitimeLun Aug 10, 2009 3:14 am

De fericire, o cuprinsera in semn de multumire.
- Ah mersi...! zise el vesel de numa-numa. Parca mi-ai citit gandurile...! adauga soptit.
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

La vizionari teatrale yupiii Empty
MesajSubiect: Re: La vizionari teatrale yupiii   La vizionari teatrale yupiii I_icon_minitimeLun Aug 10, 2009 3:16 am

Fata rosi putin si ii sopti:
-Shhh...deranjezi oamenii din jur. Stai cuminte si joaca-te, da?
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

La vizionari teatrale yupiii Empty
MesajSubiect: Re: La vizionari teatrale yupiii   La vizionari teatrale yupiii I_icon_minitimeLun Aug 10, 2009 3:22 am

- Da..! spuse baiatul facand semn de tacere si concentrandu-si atentia pe jocul din mana.
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

La vizionari teatrale yupiii Empty
MesajSubiect: Re: La vizionari teatrale yupiii   La vizionari teatrale yupiii I_icon_minitimeLun Aug 10, 2009 3:24 am

Fata chicoti si atunci il ciufuli putin. Se uita din nou la el apoi isi indrepta atentia catre scena.
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

La vizionari teatrale yupiii Empty
MesajSubiect: Re: La vizionari teatrale yupiii   La vizionari teatrale yupiii I_icon_minitimeLun Aug 10, 2009 3:30 am

Tanarul isi facu reactiile cat mai in soapta, dandu-si atentia din cand in cand si la scena ca sa nu realizeze actorii.
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

La vizionari teatrale yupiii Empty
MesajSubiect: Re: La vizionari teatrale yupiii   La vizionari teatrale yupiii I_icon_minitimeLun Aug 10, 2009 3:34 am

Fata era atenta la piesa, chiar daca nu era genul ei preferat. Isi puse cotul pe unul din cotiere si isi sprijini barba in palma, in timp ce analiza situatia in care se afla personajul principal al scenetei. Din cand in cand, mai arunca o privire celui de langa ea si zambea cald.
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

La vizionari teatrale yupiii Empty
MesajSubiect: Re: La vizionari teatrale yupiii   La vizionari teatrale yupiii I_icon_minitimeLun Aug 10, 2009 3:38 am

Seraphim ii inmana playstation zambind multumitor.
- " Cred ca ti-am terminat bateria...!" ii transmise apoi putin jenat de situatie.
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

La vizionari teatrale yupiii Empty
MesajSubiect: Re: La vizionari teatrale yupiii   La vizionari teatrale yupiii I_icon_minitimeLun Aug 10, 2009 3:41 am

Lua psp-ul chicotind.
-"Asa dragalas ai fost..." ii transmise inapoi.
Puse chestia in geanta si scoase un telefon mobil cu touch screen.
-"Iti convine?" il intreba zambind.
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

La vizionari teatrale yupiii Empty
MesajSubiect: Re: La vizionari teatrale yupiii   La vizionari teatrale yupiii I_icon_minitimeLun Aug 10, 2009 3:48 am

- "Pregatita de orice?" intreba el luand si noua aparatura. "Mersi, inca o data...!" ii transmise apoi.
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

La vizionari teatrale yupiii Empty
MesajSubiect: Re: La vizionari teatrale yupiii   La vizionari teatrale yupiii I_icon_minitimeLun Aug 10, 2009 3:51 am

-"Se poate spune si asa...si...cu placere..." ii transmise fata zambind cald. Apoi isi indrepta privirea carte cesul de pe incheietura. "Mai sunt 20 de minute..."
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

La vizionari teatrale yupiii Empty
MesajSubiect: Re: La vizionari teatrale yupiii   La vizionari teatrale yupiii I_icon_minitimeLun Aug 10, 2009 3:56 am

Seraphim incepu din nou sa se ia la intrecere cu jocul din mana.
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

La vizionari teatrale yupiii Empty
MesajSubiect: Re: La vizionari teatrale yupiii   La vizionari teatrale yupiii I_icon_minitimeLun Aug 10, 2009 3:57 am

Piesa se incheie si toata sala se ridica in picioare sa aplaude. Botan se ridica si ea si ii facu semn si lui Seraphim.
-Hai sus...
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

La vizionari teatrale yupiii Empty
MesajSubiect: Re: La vizionari teatrale yupiii   La vizionari teatrale yupiii I_icon_minitimeLun Aug 10, 2009 4:00 am

Tanarul se ridica si el, incepand sa aplaude, folosind masca disimularii pentru a-si arata asa-zisul interes fata de scena.
- Mersi...pentru a 3-a oara..!
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

La vizionari teatrale yupiii Empty
MesajSubiect: Re: La vizionari teatrale yupiii   La vizionari teatrale yupiii I_icon_minitimeLun Aug 10, 2009 4:04 am

Botan incepu sa rada.
-Ce fain esti! ii spuse. Eh....acu ce facem? Ah da...trebuie sa iti scriu rezumatul...
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

La vizionari teatrale yupiii Empty
MesajSubiect: Re: La vizionari teatrale yupiii   La vizionari teatrale yupiii I_icon_minitimeLun Aug 10, 2009 4:07 am

- Da este o mica mare problema..n-am foaia si pixu la mine...dar putem merge pana la director sa 'imprumutam?' vorbi baiatul cu subinteles.
Sus In jos
Continut sponsorizat





La vizionari teatrale yupiii Empty
MesajSubiect: Re: La vizionari teatrale yupiii   La vizionari teatrale yupiii I_icon_minitime

Sus In jos
 
La vizionari teatrale yupiii
Sus 
Pagina 1 din 42Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 21 ... 42  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Magic City :: Oras :: Teatru-
Mergi direct la: