Magic City
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Magic City

Lumea a evoluat, omenirea a disparut.E timpul ca magia sa isi spuna cuvantul.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Parcul orasului

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 23 ... 42, 43, 44
AutorMesaj
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

Parcul orasului - Pagina 44 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 44 I_icon_minitimeLun Mai 24, 2010 3:43 pm

A: - Glumesti.. asta imi va lua..3 zile la rand...! nega bruneta din cap.
A: - Nu ma gandesc la lucrul acesta...!
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

Parcul orasului - Pagina 44 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 44 I_icon_minitimeLun Mai 24, 2010 6:31 pm

-Ok, ok! am spus, facand un semn in aer cu mana. Atunci, te las. Ma duc sa vad ce imi face rochia...Mi-a spus croitorul sa ma duc la el pe la pranz si cam asta e acum..
Am sarit peste cutii si am ajuns langa usa unde ma astepta Alice.
-Ne vedem mai incolo, Aya!
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

Parcul orasului - Pagina 44 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 44 I_icon_minitimeMar Mai 25, 2010 1:32 am

A: - Da.. draga ne mai auzim..! spuse acesta salutand-o c-un gingas zambet.
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

Parcul orasului - Pagina 44 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 44 I_icon_minitimeMar Mai 25, 2010 2:57 am

-Haide, Alice. am spus, apoi am inchis usa. Am deschis apoi plasuta primita de la Ayaka si mi-am vazut masca ce se asrota perfect cu culorile rochiei. Am zambit satisfacuta, apoi am continuat sa merg spre sala croitorului.
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

Parcul orasului - Pagina 44 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 44 I_icon_minitimeMar Mai 25, 2010 9:03 pm

Seraphim termina cu lucrurile care i-au fost date de masca sa si se uita inspre ceas.
- "Eh se pare ca in curand imi va aparea si costumul..!" gandi el satisfacut si apoi isi aminti de alta sarcina.
Incepu sa mearga catre usa surorii sale.
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

Parcul orasului - Pagina 44 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 44 I_icon_minitimeMier Mai 26, 2010 3:38 am

Am intrat in camera croitorului si am vazut pe un manechin o rochie supeb albastra cu broderii finute facute de mana de culoare neagra. Am zambit larg si apoi m-am uitat spre croitor, facand o mica plecaiune. Zambi si el, apoi o dadu jos de pe manechin, punandu-o pe un umeras, intr-o husa.
C:-Ah, ti-am pregatit si o pelerina, domnisoara. Nu va va recunoaste nimeni asa.
Mi-a dat apoi o plasa si am iesit afara, multumindu-i.
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

Parcul orasului - Pagina 44 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 44 I_icon_minitimeDum Iun 13, 2010 4:12 am

Isi primu si acesta masca, o masca superba albastra care stralucea usor la unele margini, prindea perfect forma ochilor, parca ar fi proiectata pentru el, iar cu fir de culoare neagra o putea lega pe la ceafa sa. Zambi larg, ii placea mult masca, mai mult decat s-ar fi asteptat.
M: - Serafim...! se auzi deodata strigat de una din slujitoare, semn ca in sfarsit ii venise si costumul.
- Zii ca am sa cobor imediat..! spuse acesta fetei iar ea se retrase usor.
Puse masca inapoi in cutie si pleca rapid spre in afara castelului.
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

Parcul orasului - Pagina 44 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 44 I_icon_minitimeDum Iun 13, 2010 4:27 am

Seara, ora 19:40

Stateam intr-o parte a salii cu un pahar de suc in mana si ma uitam la toti ce treceau pe langa mine. Era logic ca nimeni nu ma cunostea, dar isi puteau da seama cine eram. Culoarea parului meu era unica in acea sala.
Am mai baut putin suc apoi am inceput sa ma uit dupa Seraphim, sperand ca o sa-mi dau seama ca e el.
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

Parcul orasului - Pagina 44 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 44 I_icon_minitimeDum Iun 13, 2010 4:33 am

Intra in final in sala si se uita catre toata lumea, avand grija sa-i salute pe cei din jurul si apropierea sa.
- "Pe unde o fi?!" incepea acesta sa controbaie prin sala.
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

Parcul orasului - Pagina 44 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 44 I_icon_minitimeDum Iun 13, 2010 1:14 pm

Am inceput sa ma plimb prin sala cautandu-l in toate partile, dar la un moment dat m-am ciocnit de cineva.
-Oh, imi pare rau! am spus, apoi mi-am ridicat privirea.
Era un barbat inalt cu o statura superba, dar nu era Seraphim. Parul nu era al lui. Am facut o mica plecaciune si am plecat mai departe.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Parcul orasului - Pagina 44 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 44 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Parcul orasului
Sus 
Pagina 44 din 44Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 23 ... 42, 43, 44

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Magic City :: Oras :: Parcuri-
Mergi direct la: