Magic City
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Magic City

Lumea a evoluat, omenirea a disparut.E timpul ca magia sa isi spuna cuvantul.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Parcul orasului

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 23 ... 42, 43, 44  Urmatorul
AutorMesaj
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

Parcul orasului - Pagina 43 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 43 I_icon_minitimeMier Mai 19, 2010 7:59 pm

-Bine atunci. am zis intinzandu-ma pana la fata lui. L-am sarutat dulce pe buze si apoi l-am privit zambind. Te iubesc mult, iubitule! am soptit apoi.
M-am departat usor de el si apoi l-am intrebat inainte sa plec:
-Albastru iti place, nu-i asa?
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

Parcul orasului - Pagina 43 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 43 I_icon_minitimeJoi Mai 20, 2010 2:50 am

- Dap albastru imi place.. de-abia astept sa me surprinzi..! zambi acesta incetisor.
- Si eu te iubesc, iubito! spuse acesta masandu-si usor buzele.
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

Parcul orasului - Pagina 43 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 43 I_icon_minitimeJoi Mai 20, 2010 2:54 am

Am zambit cald, apoi m-am indreptat catre Alice.
-Haide, Alice, putem pleca.
a:-Bine, domnisoara. Pe aici, va rog. spuse Alice si o lua in partea cealalta.
M-am uitat inca o data in spate si i-am facut cu mana lui Seraphim, mimand pe buze un "te iubesc"
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

Parcul orasului - Pagina 43 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 43 I_icon_minitimeJoi Mai 20, 2010 3:12 am

Rosi automat ca si cand ar fi primit un focal plin cu saruturi. O saluta si el si se intoarse rapid, ca sa poata lua mai repede aer.
- "Acum ma bucur ca trebuie sa pregatesc multe!"
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

Parcul orasului - Pagina 43 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 43 I_icon_minitimeJoi Mai 20, 2010 3:17 am

Am urmat-o linistita pe Alice, cu un zambet usor rusinat pe buze. Se intoarse catre mine si imi zambi cald.
A:-Il iubiti doarte mult, nu-i asa, domnisoara? intreba ea. Parul lung de un roz pal ii incadra perfect fata in forma de inimioara, iar ochii albastrii suradeau.
Am zambit si eu si am venit langa ea.
-Asa e, Alice. am spus. Il iubesc mu~lt de tot. am continuat, facand o pirueta, rochita mea invartindu-se si ea in jurul meu.
Imi zambi si deschise o usa mare de lemn vopsit cu alb, cu clante si balamale de aur. Am intrat sovaielnic si am vazut un batranel mutand niste materiale.
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

Parcul orasului - Pagina 43 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 43 I_icon_minitimeJoi Mai 20, 2010 3:39 am

Tanarul merse in sala balului, uitandu-se la oamenii ce erau de dinainte pregatiti sa inceapa.
- Voua chiar nu va e somn ? incepu acesta cu o gluma si se uita peste ideile celor adunati, zambind incet din cand in cand.
Se consulta mult cu organizatorii, schimband, reeditand tema pana ce cazu la un acord. Indruma pe toti si ajuta pe alaturi.
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

Parcul orasului - Pagina 43 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 43 I_icon_minitimeJoi Mai 20, 2010 3:55 am

Batranelul isi ridica capul si imi zambi cald. Ma invita inauntru cu un semn din cap, in timp ce isi lua centimetrul ca sa ma masoare. Am zambit usor jenata si am aruncat o privire in spatele meu, catre Alice, apoi m-am lasat masurata din cap pana in picioare de croitor.
B:-Vreo culoare anume, domnisoara Botan? intreba el, zambindu-mi.
-Uh...cate nunante de albastru aveti? am intrebat la randul meu. As dori sa fie o surpriza pentru cineva special, daca ma intelegeti.
Imi zambi si se duse pana intr-o camera alaturata, aducand inapoi cu el toate materialele facute sul, albastre. Am ramas uimita, iar ochii mi-au cazut pe un material, exact nuanta parului meu. Am atins tesatura si am zambit.
-Cu aceasta culoare, daca se poate. am spus, intorcandu-mi capul catre croitor.
B:-Permiteti-mi, domnisoara. Aceasta persoana speciala e cumva domnul Seraphim?
M-am rosit brusc.
B:-Stati linistita, domnisoara. Toata lumea vorbeste despre dumneavoastra ca fiind singura persoana din afara familiei care o poate multumi pe stapana. spuse barbatul chicotind.
Lua materialul indicat de mine si il puse pe masa de lucru.
B:-Daca va rog, dupa pranz sa veniti sa incercati rochia. Sunt sigur ca va fi perfecta.
Am zambit si am incuviintat. Am urmat-o apoi pe Alice afara si am oftat usurata.
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

Parcul orasului - Pagina 43 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 43 I_icon_minitimeJoi Mai 20, 2010 4:02 am

In timpul indrumarilor sale se si auzi sunetele pasilor unei doamne, facandu-i pe toti sa incetineasca putin.
M: - Cum merge ?
- Bine.. okasan..! se uita acesta inspre mama sa, asteptand alta sarcina de lucru.
M: - Atunci du-te si probeaza-ti costumul trebuie sa fii sosit... ah si masca e in camera Ayakei.. tio aduce imediat..!Ma ocup eu de-aici.
Tanarul se apleca usor, facand o reverenta, apoi, scuzandu-se o lua inspre hol.
- "Prea putin pentru a fi adevarat..!"
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

Parcul orasului - Pagina 43 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 43 I_icon_minitimeJoi Mai 20, 2010 4:09 am

-Asa...acum trebuie sa-mi iau masca de la Ayaka, nu-i asa, Alice? m-am uitat spre ea.
A:-Da, domnisoara, pe aici va rog.
Alice parca zburda pe coridoarele cladirii in timp ce ma conducea spre camera Ayakai. Era evident fericita de ceva, dar nu stiam exact de ce.
-Esti foarte energica, am spus, chicotind.
A:-Cum sa nu fiu fericita cand stiu ca viitoarea mea stapana e asa de buna? imi raspunse cu o intrebare, privindu-ma vesela. Iertati-ma, domnisoara, dar nu pot sa imi ascund bucuria.
-Nu e nevoie, Alice. Ma bucur ca nu esti rece si distanta.
Am luat-o la dreapta pe un alt coridor si Alice se apropie de alta usa.
A:-Aici, domnisoara. Domnisoara Ayaka ca asteapta, cred.
Am chicotit usor si am batut de cateva ori in usa.
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

Parcul orasului - Pagina 43 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 43 I_icon_minitimeJoi Mai 20, 2010 4:19 am

A: - Intra...! striga fata din camera, incercand sa nu se impiedice printre cutiile din jur.
A: - Ahh muulte..! sopti mai mult pentru sine.
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

Parcul orasului - Pagina 43 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 43 I_icon_minitimeJoi Mai 20, 2010 4:29 am

Am intrat inauntru, urmata de Alice. I-am facut semn sa ramana langa usa, apoi eu m-am uitat prin camera.
-Vai de mine, ce-i aici! am spus, punandu-mi o mana in cap. In cutiile astea ar trebui sa fie masti, costume, pantofi, chestii?
M-am dus catre Ayaka si am luat-o in brate, strangand-o usor.
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

Parcul orasului - Pagina 43 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 43 I_icon_minitimeJoi Mai 20, 2010 8:09 pm

Ayaka o cuprinse si ea, zambind usor in coltul gurii.
A: - De fapt... ar trebui sa fie numai masti, ti-am zis ca suntem multi ca frati...! chicoti aceasta usor.
A: - Deci am inteles ca iti iei rochie albastra, eh?
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

Parcul orasului - Pagina 43 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 43 I_icon_minitimeJoi Mai 20, 2010 10:46 pm

-Ce reoede circula vestile pe aici. am spus chicotind. Da, albastra...si am venit la tine pentru o masca. Rochia o sa fie ceva gen...parul meu, si vreau ca masca sa se asorteze..cumva.
Am zambit usor incurcata, dar speram ca ea ma va ajuta.
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

Parcul orasului - Pagina 43 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 43 I_icon_minitimeJoi Mai 20, 2010 11:26 pm

A : - Pei de ce crezi ca te-am intrebat? Ca sa ma asigur ca am masca corecta...! chicoti tanara si incepu sa caute printre cutii.
A: - Deci sa vedem Botan are rosu.. negru.. si albastru..! Ah iato...! spuse aceasta luand cutia in maini si aducandu-i-o fetei.
A: - De-abia astept sa vad cum iti sta!
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

Parcul orasului - Pagina 43 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 43 I_icon_minitimeJoi Mai 20, 2010 11:48 pm

Am chicotit usor, apoi am luat masca in mana.
-N-o sa ma recunosti. Va avea Alice grija de asta.
Am zambit triumfatoare si mi-am intors capul spre Alice ca sa-i zambesc si ei.
-Oh! Tu cum vi imbracata, Ayaka? am intrebat apoi, intorcandu-mi atentia spre Aya. Pot sa-ti vad rochia?
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

Parcul orasului - Pagina 43 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 43 I_icon_minitimeVin Mai 21, 2010 12:18 am

A : - Ah rochia mea inca nu e gata.. i-am cerut-o croitorului ca sa-i pot adauga eu niste elemente.. am pus-o pe masa cred...! cazu aceasta usor pe ganduri.
A: - Oricum e neagra si ii mai adauc niste chestii verzi, unele subtiri rosii si vreau sa ii tai mainicile ca sa pot purta manusile negre! zambi aceasta larg.
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

Parcul orasului - Pagina 43 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 43 I_icon_minitimeVin Mai 21, 2010 12:28 am

-Oh...Va fi superba. am spus, imaginandu-mi cum arata pe ea. Hey, am o idee! am continuat apoi, luminata la fata. Vi la mine in camera sa ne schimbam, inainte sa inceapa balul? Va fi mai distractiv asa...
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

Parcul orasului - Pagina 43 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 43 I_icon_minitimeVin Mai 21, 2010 12:40 am

A: - Nu crezi ca asa ne vom recunoaste ? Iar acum eu nu prea stiu pe unde mi-am ratacit masca si trebuie sa ii astept si pe ceilalti sa vina sa le ia...!
Tanara fuse intrerupta de catre o bataie in usa.
A: - Intra..! spuse aceasta neputandu-se misca din loc, iar usa a fost deschisa de sora sa mai mica.
A: - Hey salut Miki.. masca ta si a lui Sorel, nu ?
Micuta doar o aproba din cap si ea incepu sa caute printre milioanele de cutii.
A: - Aici nu e.. aici nu e.. ah gata iat-o! spuse acesta gasind toata cele 4 cutii ce le inmana fetitei si apoi facu usor cu mana, iar Miki pleca.
A: - Ah Botan chiar trebuie sa-ti spun o groaza de lucruri mi le-am amintit acuma...! Aseaza-te pe pat intre timp.
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

Parcul orasului - Pagina 43 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 43 I_icon_minitimeVin Mai 21, 2010 12:48 am

Am facut si eu cu mana cand Miki iesi din camera, apoi am sarit peste cutii pana la pat.
-Hai ca m-ai facut chiar curioasa! am spus, chicotind usor cand m-am asezat. Spune tot!
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

Parcul orasului - Pagina 43 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 43 I_icon_minitimeVin Mai 21, 2010 1:02 am

A: - Sa stii ca majoritatea de la bal vor fi frati sau surori deci la majoritatea nu trebuie sa fie manifestata gelozia...! chicoti fata usor.
A: - Mil imprumuti si mie din cand in cand? batu apoi ochii de multe ori.
A: - De fapt vroiam sa incep cu ce dansuri stii...! rase usor incurcat la final. Cred ca asa le-am zis pe toate.
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

Parcul orasului - Pagina 43 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 43 I_icon_minitimeVin Mai 21, 2010 1:23 am

Am inceput sa rad tare la spusele fetei.
-Sigur ca ti-l imprumut! am spus cand m-am linistit. Esti sora lui! N-as putea fi chiar asa de egoista. Oricum...ideea e ca nu ne vom recunoaste, nu-i asa? Nici nu stiu cu cine voi dansa, sau daca il voi nimeri pe Seraphim.
Am chicotit usor, apoi m-am uitat spre Aya.
-Chiar sunt curioasa sa-ti cunosc toti fratii. am spus, zambind.
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

Parcul orasului - Pagina 43 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 43 I_icon_minitimeVin Mai 21, 2010 10:23 pm

A: - Doar sa nu te sperii prea tare.. unii din ei nu prea dau aerul de nobil..! chicoti fata usor.
A: - Multumesc...! Dar nu se stie niciodata cand poti pica cu si fara sa-ti dai seama...! zambi incet.
A: - Tot nu mi-ai spus dansurile pe care le stii...!
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

Parcul orasului - Pagina 43 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 43 I_icon_minitimeSam Mai 22, 2010 11:09 pm

-Paaai...am facut, gandindu-ma la ce dansuri stiam. Cred ca vals si tango, dar merg si celelalte.
I-am zambit apoi m-am uitat la dezastrul de prin camera.
-Daca ai nevoie de ajutor cu toate astea, te-as putea ajuta, sa stii.
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

Parcul orasului - Pagina 43 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 43 I_icon_minitimeDum Mai 23, 2010 4:09 pm

A: - Si cam cum s-ar putea ? intreba fata buimacita iar in usa se auzi alt ciocanit.
A: - Imediat.. adica intra...! se zapaci aceasta de tot iar inauntrul intra unul din fratii ei.
A: - Ahm imediat Jasmin..! incepu tanara sa se invarte pe aici si sa caute cutiile lui, gasindu-le mai repede.
A: - Astea sunt pentru tine..! zambi fata si apoi inchise usa dupa baiat.
A: - Deci care e solutia?
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

Parcul orasului - Pagina 43 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 43 I_icon_minitimeLun Mai 24, 2010 2:57 am

-Pai, nu stiu. Ar trebui sa le scoti toate afara din cutii si sa le pui ori pe sortimente: culori sau asa ceva, ori sa le pui pe varsta. De la 'proprietarul' cel mai mic pana la cel mai mare...
Am dat usor din umeri.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Parcul orasului - Pagina 43 Empty
MesajSubiect: Re: Parcul orasului   Parcul orasului - Pagina 43 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Parcul orasului
Sus 
Pagina 43 din 44Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 23 ... 42, 43, 44  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Magic City :: Oras :: Parcuri-
Mergi direct la: