Magic City
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Magic City

Lumea a evoluat, omenirea a disparut.E timpul ca magia sa isi spuna cuvantul.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Ora de matematica

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

Ora de matematica Empty
MesajSubiect: Ora de matematica   Ora de matematica I_icon_minitimeVin Aug 07, 2009 7:41 pm

OOC: dimineata, primavara.
BIC: Se uita pe fereastra, pierduta in culoarea fascinanta a cerului. Cu o miscare lenta isi intoarse privirea catre ceasul de pe catedra. 10:20. "Doamne! Numai ce a inceput ora si deja nu mai suport..."
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

Ora de matematica Empty
MesajSubiect: Re: Ora de matematica   Ora de matematica I_icon_minitimeVin Aug 07, 2009 7:48 pm

Seraphim statea in banca sa, butonand telefonul mai mult decat sa dea ascultare la ora. Zambi din cand in cand, uitandu-se pe furis la profa.
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

Ora de matematica Empty
MesajSubiect: Re: Ora de matematica   Ora de matematica I_icon_minitimeVin Aug 07, 2009 7:51 pm

Isi indrepta privirea catre baiat. Surase cand il vazu cat e de atent. Deschise apoi geanta si isi scoase incet telefonul.
<Ce faci, Seraphim?> scrise ea un mesaj si il trimise baiatului.
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

Ora de matematica Empty
MesajSubiect: Re: Ora de matematica   Ora de matematica I_icon_minitimeVin Aug 07, 2009 7:53 pm

<Dorm la ora, e evident, nu?: ))..Tu, Botan?> tasta rapid mesajul care il trimise fetei.
Sus In jos
Ayden

Ayden


Numarul mesajelor : 198
Data de inscriere : 07/08/2009

Ora de matematica Empty
MesajSubiect: Re: Ora de matematica   Ora de matematica I_icon_minitimeVin Aug 07, 2009 7:55 pm

Sari cascand pe pervaz , apoi pe podea , isi cauta cu privirea o banca libera.
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

Ora de matematica Empty
MesajSubiect: Re: Ora de matematica   Ora de matematica I_icon_minitimeVin Aug 07, 2009 8:00 pm

<Astept sa treaca ora asta nenorocita >_> numai ce a inceput si deja nu mai pot de somn...Abia astept sa fie pauza! Mor de foameeee!!! >.< Neh...vrei sa mergem sa mancam impreuna undeva? ce zici? ^^>
scrise fata repede, apoi isi indrepta privirea catre Ayden.
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

Ora de matematica Empty
MesajSubiect: Re: Ora de matematica   Ora de matematica I_icon_minitimeVin Aug 07, 2009 9:43 pm

Citi mesajul cu atentie, ridicandu-si din nou privirea la profa, cand vazu ca are treaba incepu din nou sa butoneze, lasandu-se cu scaunul pe spate.
< Hmm...undeva? Nu mananci la cantina? La mine oriunde ar fi perfect acum...numai in clasa nu>
Dupa ce trimise mesajul, isi ridica privirea din telefon, ducandu-si-o spre baiat.
- "Dragutza furtisare in clasa...!" gandi el c-un zambet pe chip.
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

Ora de matematica Empty
MesajSubiect: Re: Ora de matematica   Ora de matematica I_icon_minitimeVin Aug 07, 2009 9:48 pm

<Yaaaay! Ce zici de acoperis? Am mai multa mancare cu mine si m-am gandit sa o impart cu cineva xD...>
Tasta rapid mesajul si apoi se uita la ceas. 10:40. "Pf.....mai e mult???"
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

Ora de matematica Empty
MesajSubiect: Re: Ora de matematica   Ora de matematica I_icon_minitimeVin Aug 07, 2009 9:51 pm

- " De ce nu ?!" gandi acesta in sinea sa.
<Ne vedem acolo..s-ar putea sa intarzii putin..ma asteapta directorul mai intai> transmise apoi, amintindu-si cu drag de farsa ce i-o facuse directorului.
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

Ora de matematica Empty
MesajSubiect: Re: Ora de matematica   Ora de matematica I_icon_minitimeVin Aug 07, 2009 9:57 pm

Botan se abtinu sa nu izbucneasca in ras.
<Ce i-ai facut din nou?....Vaaaai! Pe mine nu m-ai chemat! Shame on you!!! xD>
Trimise mesajul si incepu sa chicoteasca.
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

Ora de matematica Empty
MesajSubiect: Re: Ora de matematica   Ora de matematica I_icon_minitimeVin Aug 07, 2009 10:01 pm

<Nimic grav...daca alerga dupa mine o primit ce-o gasit [-(. A venit in curte si nu stiu din ce surse 'secrete' i-a cazut faina in timp ce deschise usa la laboratorul de chimie si o alunecat pe o substanta varsata pe podea. Data viitoare te iau cu mine doar sa fii buna la fuga si la sarit pervazurile de la geamuri>
Trimise si el mesaju, mentinandu-si zambetul precedent.
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

Ora de matematica Empty
MesajSubiect: Re: Ora de matematica   Ora de matematica I_icon_minitimeVin Aug 07, 2009 10:05 pm

<Hm...stai linistit ca am eu metodele mele de a fugi de director. Am o "matura" cu care zbor...ti-o arat pe acoperis...Wink >
Trimise mesajul uitandu-se in directia lui, zambind strengareste.
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

Ora de matematica Empty
MesajSubiect: Re: Ora de matematica   Ora de matematica I_icon_minitimeVin Aug 07, 2009 10:08 pm

Citise mesajul, uitandu-se apoi la ceas si la fata, ii facu semnu 'ok' din mana, apoi din nou butona.
<Asta e COOOOL...fa-mi si mie rost de una..de fapt fa-mi rost de doua..in caz ca se strica prima sa am rezerva a 2-a : ))>
-"Numai e mult din ora...!" gandi el in timpul in care privi mesajul cum se trimite.
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

Ora de matematica Empty
MesajSubiect: Re: Ora de matematica   Ora de matematica I_icon_minitimeVin Aug 07, 2009 10:23 pm

<EHHHHHH? Vrei o matura?! Uhhh...poti sa o folosesti pe a mea daca vrei...si eu o am din Lumea Spiritelor...si nu cred ca pot face rost de inca una xD scuze...dar daca vrei sa mergi undeva, poti sa contezi pe mine! ^.^ >
Trimise din nou mesajul si apoi se auzi un sunet strident in intreaga clasa. "Oh, nu! Mai rezista putin, stomacule!!!"
-Ma scuzati...spuse ea profesoarei. A fost stomacul meu...nu mai poate de foame...
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

Ora de matematica Empty
MesajSubiect: Re: Ora de matematica   Ora de matematica I_icon_minitimeVin Aug 07, 2009 10:27 pm

Baiatul incepu sa conecteze niste aparate intre ele, jucandu-se cu diferite cabluri si butoane impreunate la un moment dat. Cand 'jucaria' lui era gata, apasa pe-un buton anume, astfel incepu sa se auda sunetul strident al soneriei ce anunta pauza.
P: - S-a sunat mai devreme?
- Va e stricat ceasu..! vorbi baiatul aratand spre ceasu de la peretele clasei, care si-asa era cu 10 minute inainte.
P: - Ma scuzati de retinere...! spuse profesoara grabindu-se sa-si stranga lucrurile si sa iasa din clasa.
- Aleluia..! mai zise el, inchizand clapita de la telefon si 'jucaria' sa tot odata.
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

Ora de matematica Empty
MesajSubiect: Re: Ora de matematica   Ora de matematica I_icon_minitimeVin Aug 07, 2009 10:29 pm

Botan pufni in ras.
-Esti cel mai tare, Seraphim! Pff...ai putea folosi jucaria aia mai des, y` know....
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

Ora de matematica Empty
MesajSubiect: Re: Ora de matematica   Ora de matematica I_icon_minitimeVin Aug 07, 2009 10:33 pm

- Pei a fost o problema sa-mi dau seama de sistemul de securitate al scolii...Eh hackerii care l-au creat sunt slabi...de-acu am s-o folosesc...Te poti duce mai devreme la masa..ii zambi baiatul.
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

Ora de matematica Empty
MesajSubiect: Re: Ora de matematica   Ora de matematica I_icon_minitimeVin Aug 07, 2009 10:39 pm

-Vreau sa vad ce iti face directorul...mai rezist eu putin. Si daca cumva vrea sa fuga din nou dupa tine, evadam cu metoda mea, ok?
Ii trase cu ochiul si zambi.
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

Ora de matematica Empty
MesajSubiect: Re: Ora de matematica   Ora de matematica I_icon_minitimeVin Aug 07, 2009 10:47 pm

- Altceva in afara de-o detentie nu cred ca are ce sa-mi faca...dar cum vrei tu..
Seraphim se ridica de pe scaun, prizandu-l in mana inainte de-a cadea, apoi isi trecu telefonul in buzunar.
- Deci mai vrei sa ma insotesti ?
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

Ora de matematica Empty
MesajSubiect: Re: Ora de matematica   Ora de matematica I_icon_minitimeVin Aug 07, 2009 10:49 pm

-Corect! spuse ea zambind. Daca vrei sa ii inchid gura directorului, poti conta pe mine...
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

Ora de matematica Empty
MesajSubiect: Re: Ora de matematica   Ora de matematica I_icon_minitimeVin Aug 07, 2009 10:55 pm

- Poti incepe de-acu..si s-o tii asa pana-n vecie..
Dupa ce zise replica, o lua la stanga incepand sa mearga spre biroul directorului.
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

Ora de matematica Empty
MesajSubiect: Re: Ora de matematica   Ora de matematica I_icon_minitimeVin Aug 07, 2009 11:00 pm

Fata chicoti si spuse:
-Ma duc sa instalez chestiile pe acoperis. Fluiera daca ai nevoie de mine, ok?
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

Ora de matematica Empty
MesajSubiect: Re: Ora de matematica   Ora de matematica I_icon_minitimeVin Aug 07, 2009 11:08 pm

- Bine..!
Tanarul pleca la director, iocanind in usa si intrand in birou.
D: - Salut Seraphim..ia un loc...!
Baiatul privi in jur, asezandu-se in fata biroului unde era directoru.
D:- Imi poti spune tu mie cine a schimbat acidul sulfuric cu detergent?
Seraphim puse o masca a disimularii, ridicand din umeri in semn de negare.
D:- Atunci poate stii..cine a pus pasari in laboratorul de biologie.
Aceasi reactie din partea baiatului.
D: - Ah si tocmai atunci nu au mers camerele de vedere...sa n-avem dovezi impotriva ta...ti se pare straniu?
- Ma scuzati..pot sa plec ?!
D: - Da..dar vezi ca odata si-odata am sa te prind eu Sesame..si nici cand ai sa faci 70 de ani n-ai sa scapi de detentie.
-" Bosorog batran...!" isi zise acesta nervos, indreptandu-se spre iesirea din biroul lui.
Cand apasa pe clanta, trase de-un fir de ata, facand astfel ca pasta din pixul ce-l tinea directorul in mana sa-si sara in fata, facandu-l pe baiat sa chicoteasca in sinea sa si sa inchida discret usa.
Incuie biroul pe din afara, zicandu-si: -"Acu sigur va fi ocupat...!"
Dupa ce facu asta se plimba pe hol cu gandul de-a merge la acoperis.
Sus In jos
Botan

Botan


Numarul mesajelor : 1707
Data de inscriere : 07/08/2009
Varsta : 29

Ora de matematica Empty
MesajSubiect: Re: Ora de matematica   Ora de matematica I_icon_minitimeVin Aug 07, 2009 11:16 pm

Fata pregatea locul unde vor sta si scoase din geanta mancarea. "Sper ca ii va fi foame..."
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

Ora de matematica Empty
MesajSubiect: Re: Ora de matematica   Ora de matematica I_icon_minitimeVin Aug 07, 2009 11:21 pm

- Ai asteptat mult ? o intreba pe fata cand ajunsera si el pe acoperis.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ora de matematica Empty
MesajSubiect: Re: Ora de matematica   Ora de matematica I_icon_minitime

Sus In jos
 
Ora de matematica
Sus 
Pagina 1 din 7Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Magic City :: Oras :: Liceu-
Mergi direct la: