Magic City
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Magic City

Lumea a evoluat, omenirea a disparut.E timpul ca magia sa isi spuna cuvantul.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Silence...

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Ayden

Ayden


Numarul mesajelor : 198
Data de inscriere : 07/08/2009

Silence... Empty
MesajSubiect: Silence...   Silence... I_icon_minitimeMier Aug 12, 2009 6:48 am

OCC:Cimitir , miezul noptii , vara.

BIC:Statea pe o piatra funerara , privindu-si palma si creand mici cristale de gheata in interiorul ei.Cimitirul era un loc linistit unde se putea concentra pentru a progresa cu stapanirea puterilor sale.
Sus In jos
Seraphim

Seraphim


Numarul mesajelor : 1829
Data de inscriere : 07/08/2009

Silence... Empty
MesajSubiect: Re: Silence...   Silence... I_icon_minitimeMier Aug 12, 2009 2:48 pm

Se plimba prin cimitir, ridicandu-si mainile in aer ca sa se intinda.
- "This is perfect...!" gandi el simtindu-se fara griji si afisa un zambet pe chip.
Sus In jos
Roze

Roze


Numarul mesajelor : 28
Data de inscriere : 12/08/2009

Silence... Empty
MesajSubiect: Re: Silence...   Silence... I_icon_minitimeMier Aug 12, 2009 5:38 pm

Am intrat in cimitir tinand in mana un buchet de trandafiri albastrii.Purtam o rochie neagra lunga.Paseam alene incercand sa vad ceva prin intuneric fredonand o melodie
Sus In jos
Ayden

Ayden


Numarul mesajelor : 198
Data de inscriere : 07/08/2009

Silence... Empty
MesajSubiect: Re: Silence...   Silence... I_icon_minitimeMier Aug 12, 2009 5:40 pm

Clipi apoi des , amintandu-si ceva , ce-l soca pe moment , pierzandu-si concentrarea , cristalele prefacandu-se in apa si curgandu-i printre degete.


Ultima editare efectuata de catre Ayden in Mier Aug 12, 2009 5:53 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Roze

Roze


Numarul mesajelor : 28
Data de inscriere : 12/08/2009

Silence... Empty
MesajSubiect: Re: Silence...   Silence... I_icon_minitimeMier Aug 12, 2009 5:46 pm

Ma apropiam din c ein ce mai mult de acel cavou.Intunericul parca ma inchititea si numai sclipirea ochilor si vocea mea se putea diferentia
Sus In jos
Lotte

Lotte


Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 12/08/2009

Silence... Empty
MesajSubiect: Re: Silence...   Silence... I_icon_minitimeMier Aug 12, 2009 5:50 pm

Lotte intra in cimitir, fiind imbracata intr-o rochie destul de lunga si neagra. Pasi printre morminte, iar la un moment dat se opri in fata unuia.
Sus In jos
Ayden

Ayden


Numarul mesajelor : 198
Data de inscriere : 07/08/2009

Silence... Empty
MesajSubiect: Re: Silence...   Silence... I_icon_minitimeMier Aug 12, 2009 5:59 pm

Isi indrepta apoi privirea spre inelele ce le purta pe degete , revenindu-i in minte fractiuni din trecut , filele incepeau sa treaca rapid oprindu-se din cand in cand si accentuand aceea amintire.
Sus In jos
Roze

Roze


Numarul mesajelor : 28
Data de inscriere : 12/08/2009

Silence... Empty
MesajSubiect: Re: Silence...   Silence... I_icon_minitimeMier Aug 12, 2009 6:04 pm

Am ingenunchiat in fata cavoului punand buchetul pe el
-Cat timp a trecut...
Sus In jos
Lotte

Lotte


Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 12/08/2009

Silence... Empty
MesajSubiect: Re: Silence...   Silence... I_icon_minitimeMier Aug 12, 2009 6:07 pm

Lotte se aseza in fata mormantului, apoi privi fotografia de pe el si, fara sa-si dea seama, izbucni in plans.
Sus In jos
Roze

Roze


Numarul mesajelor : 28
Data de inscriere : 12/08/2009

Silence... Empty
MesajSubiect: Re: Silence...   Silence... I_icon_minitimeMier Aug 12, 2009 6:16 pm

Am auzit-o pe fata.M-am ridicat apropiindu-ma de ea,puanndu-i mana pe umar
-Stiu ca iti este nespus de greu,insa incerca sa te calmezi.Iti vei face rau
Sus In jos
Lotte

Lotte


Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 12/08/2009

Silence... Empty
MesajSubiect: Re: Silence...   Silence... I_icon_minitimeMier Aug 12, 2009 6:26 pm

Lotte tresari cand simti mana fetei si se intoarse cu fata spre el, incercand sa-si stearga lacrimile.
-Stiu, dar daca nu as plange si nu m-as descarca... cred ca as muri!
Sus In jos
Roze

Roze


Numarul mesajelor : 28
Data de inscriere : 12/08/2009

Silence... Empty
MesajSubiect: Re: Silence...   Silence... I_icon_minitimeMier Aug 12, 2009 6:27 pm

-Lacrimile sunt doar cristalee durerii insa noi trebuie sa uitam de ele fiindca pe cat sunt de frumoase pe atat de amare sunt si nu cauzeaza decat si mai multa suferinta
Sus In jos
Ayden

Ayden


Numarul mesajelor : 198
Data de inscriere : 07/08/2009

Silence... Empty
MesajSubiect: Re: Silence...   Silence... I_icon_minitimeMier Aug 12, 2009 6:39 pm

Se ridica apoi brusc , incepand sa mearga , privind inscriptiile de pe fiecare mormant.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Silence... Empty
MesajSubiect: Re: Silence...   Silence... I_icon_minitime

Sus In jos
 
Silence...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Magic City :: Oras :: Cimitir-
Mergi direct la: